Prachtig perceel landbouwgrond voor vele doeleinden!
De bodem in het landbouwgebied rond de Vinnestraat (Dunmelk) in Zoutleeuw bestaat hoofdzakelijk uit vruchtbare leem- en zandleemgronden.
Dit gebied behoort dan ook tot het vochtige Haspengouw, het minder omvangrijk zanderige noordelijke deel en vormt zo een overgangsgebied naar de Kempen.
Er wordt hier vooral fruit en zuivel geproduceerd. Vanwege de talrijke fruitboomgaarden worden in de lente jaarlijks "bloesemfeesten" gehouden.
Deze streek is dan ook kenmerkend aan het worden voor de vele wijngaarden die zich meer en meer ontplooien, alsook de wijnmakers.
Omdat Zoutleeuw op de overgang van het Hageland naar Brabants Haspengouw ligt, is de bodem ideaal voor akkerbouw, fruitteelt en wijngaarden.
Dit deel is lager gelegen, van 30 meter in het noordwesten tot 100 meter hoogte in het zuiden.
De vochtigheid komt voort uit de aanwezigheid van ondoordringbare lagen in de ondiepe ondergrond.
🌍 Bodemkenmerken
- Type van bodem: Er is een dominante aanwezigheid van leem en zandleem.
- Vruchtbaarheid: Zeer hoog, wat historisch heeft geleid tot intensieve landbouw en de naamgeving van de nabijgelegen markt "Dunmelk".
- Waterhuishouding: De gronden nabij de Vinnestraat grenzen aan de vallei van de Kleine Gete en Provinciedomein “Het Vinne”, waardoor er lokaal sprake is van vochtige tot natte condities in de lagere delen.
đźšś Landbouwgebruik
In dit specifieke gebied, ook wel gekend als "Dunmelk" vanwege de historische link met de zuivelhandel op de markt, zie je vooral:
- Akkerbouw: Teelt van suikerbieten, granen en maïs.
- Fruitteelt: Typisch voor de Haspengouwse invloed in de regio.
- Wijngaarden: door de klimaatverandering ontstaan er meer en meer.
Aarzel dus niet om deze gronden aan te kopen en neem contact op met Filip voor verdere info!
GSM: 0475/86.04.89
MAIL: [email protected]